Vrijdagavond 15 september werd de jongdierenkeuring van de Goudse Sierduiven Club voor het eerst gehouden in het clubgebouw van P.V. De Zwaluw te Oudewater. Een mooie en gezellige accommodatie met goede verlichting om de duiven te kunnen keuren. 5 inzenders brachten gezamenlijk 76 duiven in de kooien. Iets minder duiven dan vorig jaar maar desondanks een mooi aantal voor 5 inzenders met gemiddeld van hoge kwaliteit.
De duiven werden gekeurd door 2 keurmeesters n.l. Fred van Apeldoorn en Kees wijsman. Helaas geen kroppers dit maal, maar er is toegezegd dat ze er weer bij zijn met de clubshow Van 14 oktober a.s. Gelukkig want het is een mooi gezicht een kropper in actie, echte druktemakers.
De eerste jonge duiven waren de Kleurpostduiven van Eldert van Vliet er werden weer fraaie dieren geshowd in de kleuren rood (recessief), Lahore zilver, poederblauw geband en poederblauw gekrast. Een Lahore zilveren duivin uit kooi 4 kwam als beste uit de bus met predikaat 96 en werd tevens het fraaiste dier op één na. Ook deze keer waren de Nederlandse schoonheidspostduiven van Eldert weer present.
4 stuks in de kleuren Blauw zwartgeband, Blauw ongeband, en blauwzilver donkergeband. De twee blauwzilveren doffers kregen beide het predikaat 96.
Jaap Dijksman showde weer een fraaie collectie van 16 Oud Hollandse meeuwen.
in de kleuren, Blauwschild zwartgeband, blauwzilverschild donkergeband en geelzilverschild. De geelzilverschild gebande duivin uit kooi 28 werd de fraaiste van de collectie en daarmee fraaiste dier op twee na.
Thuringer vleugelduiven zoals altijd een grote en fraaie collectie dit keer werden er 37 dieren geëxposeerd door de heren Wim Kulik en Paul van der Post. De dieren werden ingezonden in de kleurslagen, Zwart, rood, geel, blauw zwartgeband, blauw ongeband en blauw witgeschubd. Bij de zwarte, rode en gele werd drie maal het predikaat 96 gescoord.
Bij de blauw zwartgebande zat de beste in kooi 41 een fraaie doffer. Bij de Blauw ongebande werd de fraaiste geshowd in kooi 50. Deze jonge doffer werd de fraaiste van de keuring van keurmeester Fred van Apeldoorn en werd eveneens de fraaiste van jongdierenavond 2023 Bij de blauw witgeschubde kwam eveneens een jonge doffer uit kooi 64 als beste uit de verf.
Bij de Nederlandse tuimelaars werden 2 Amsterdamse baardtuimelaars in zwart en rood en 6 Nederlandse helmduiven in de kleuren rood en geel geshowd. Een rode helmduif, jonge doffer uit kooi 71 kwam als fraaiste uit de bus met 96 punten.
De fraaiste duiven van de keuring elk met predikaat 96 punten werden;
- Fraaiste dier van JDA 2023 Thuringer vleugelduif doffer in blauw ongeband van Wim Kulik.
- Fraaiste dier op één na een kleurpostduif vrouw jong in de kleur Lahore zilver, van Eldert van Vliet
- Fraaiste dier op twee na een Oud Hollandse meeuw vrouw jong in geelzilverschild geband van Jaap Dijksman.
De voorzitter bedankte de keurmeesters voor het verzorgen van de jongdierenkeuring en overhandigde de genoemde winnaars de gewonnen prijzen. Na gezamenlijk alles opgeruimd te hebben werd de hulp voor het op en afbouwen bedankt en iedereen na een drankje wel thuis gewenst.
De jongdierenavond was een geslaagde en gezellige avond bij P.V. de Zwaluw te Oudewater.
Secretaris
H. de Vos.
